Suplementy początkującego kulturysty

Suplementy początkującego kulturysty

Początki na siłowni są bardzo trudne. Nie dość, że pierwsze treningi kończymy wyczerpani, to w dodatku rynek suplementów jest tak ogromny, że nie wiadomo jakimi substancjami się wspierać. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co warto stosować na początek przygody z siłownią.

Suplementy na początek przygody z siłownią

Białko

Białko to najważniejszy suplement w diecie każdego adepta kulturystyki. Na początku przyrost mięśni jest niezwykle szybki, warto więc zapewnić naszemu organizmowi najlepsze możliwe warunki do rozwoju. Dodatkowo, białko jest bardzo sycące, więc tym bardziej zapracowanym może służyć także jako posiłek.

Kreatyna

Kreatyna to znakomity suplement nie tylko na początku naszych treningów na siłowni, ale przez całą „karierę”. Kreatyna zwiększa ilość energii dostępnej w mięśniach, dzięki czemu stać nas na dłuższe i bardziej intensywne treningi. Kreatyna znacząco poprawia nasze możliwości i zapobiega zahamowaniu postępów.

BCAA

BCAA wspiera tempo regeneracji mięśniowej. Są to trzy aminokwasy, których organizm nie jest w stanie sam wytworzyć, więc koniecznie trzeba je dostarczyć z pożywieniem. BCAA wspiera organizm w walce ze zmęczeniem, które często jest jednym z głównych problemów rezygnacji z treningów.

Witaminy i minerały

Suplementy dla osób początkujących powinny zawierać w sobie witaminy i minerały. Aktywność fizyczna prowadzi do zwiększonego zużycia wszystkich mikro- i makroelementów. Niestety obecna dieta jest często dość uboga, a w dodatku, w okresie zimowym owoce i warzywa nie posiadają zbyt wielu cennych składników odżywczych. Z tego powodu początkujący powinni wprowadzić do swojej diety kompleksy witaminowe, które wzbogacą ich organizm w szereg niezbędnych składników.

Podsumowanie

Stosowanie suplementów na początku przygody z siłownią nie jest niezbędne i warto przez pierwsze tygodnie zrezygnować z ich stosowania. Jeśli jednak zdobędziemy troszkę doświadczenia i odbędziemy kilka treningów, warto zastanowić się nad zakupem najwyższej jakości suplementów, które możemy znaleźć m.in. na stronie biogenix-bx.com/.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments