Styl loftowy – jakie elementy wybierać?

Styl loftowy – jakie elementy wybierać?

Styl loftowy – jakie elementy wybierać?

W dzisiejszym wpisie dowiecie się, jak odpowiednio urządzić dom, mieszkanie w stylu loftowym. Poznacie zasady, jakimi należy kierować się kupując meble, dodatki i urządzając podłogi. Zapraszamy do lektury.

Meble loftowe powinny być proste i funkcjonalne

Meble loftowe są bardzo istotne w całej aranżacji. Wszystko dlatego, że nierzadko stanowią tak naprawdę jedyne elementy wyposażenia danego pomieszczenia. Muszą być zatem wybrane starannie i dokładnie. Należy zdecydować się na elementy, które są proste w konstrukcji. Muszą być jednak jednocześnie użyteczne. Warto wybierać pojemne szafki i komody. Dobrze jest zdecydować się na stoły, przy których nie będzie brakowało miejsca dla całej rodziny. Meble loftowe wówczas będą bardzo dobrze wywiązywały się ze swojego zadania. Pamiętajcie, aby były wykonane z odpowiedniego materiału. Najczęściej stosowane są w tym aspekcie: metal, stal, szkło, drewno itp. Kolorystyka powinna być natomiast surowa i chłodna. Dominują tutaj odcienie bieli, a także szarości.

Meble loftowe

Meble loftowe

Co powiesić na ścianach?

W tym stylu rezygnuje się z przepychu, a także bogactwa. Na ścianach można powiesić na przykład duże zegary. Idealnie pasują one do tej stylizacji. Oczywiście, muszą być utrzymane w odpowiedniej kolorystyce. Poza tym są to elementy bardzo funkcjonalne. Jakie jeszcze dodatki można zastosować? Między innymi są to ciekawe elementy graficzne, które nadadzą indywidualnego charakteru aranżacji. Poza tym warto wyeksponować rozmaite kable, rury czy posiadane instalacje. Takie elementy bardzo dobrze pasują bowiem do stylu loftowego.

Podłogi – jakie będą najlepsze?

Meble loftowe, ewentualne dodatki na ścianach itp. to nie wszystko. Ważna jest również podłoga. Najlepszy efekt odniesie się po zastosowaniu desek z postarzanego drewna. Co ciekawe, ludzie coraz częściej szukają produktów, które wyglądają na używane, posiadają ślady korników itp. Wszystko dlatego, że takie właśnie elementy najlepiej wpisują się w ten oryginalny styl.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments