Sprawy rozwodowe – koszty.

Sprawy rozwodowe – koszty.

Koszty adwokatów w sprawach sądowych są tematem zupełnie enigmatycznym dla osób, które nie miały nigdy styczności z sądami i rozprawami sądowymi. Stawki adwokatów różnią się nawet znacznie zależnie od kancelarii. Uzyskujemy też informacje z zewnętrznych źródeł o tym, ile kogoś kosztował rozwód i to jeszcze bardziej gmatwa nasze rozeznanie i chęć poznania prawdziwej sytuacji i konkretnej odpowiedzi.

Od czego zależą koszty sprawy o rozwód?

O tym, ile kosztuje sprawa rozwodowa u adwokata decyduje w największym stopniu jej zasięg. Każda sprawa rozwodowa jest inna i ma inny stopnień skomplikowania. Adwokat w sprawie rozwodowej może mieć bardzo mało do zrobienia, jeżeli sprawa jest prosta, wina oczywista, a małżonkowie nie posiadają dzieci lub ich dzieci są już dorosłymi osobami.

Inaczej jest w sytuacji skomplikowanych spraw. A na stopień komplikacji sprawy rozwodowej nakładają się takie czynniki jak:

  • dochodzenie winy
  • podział majątku
  • sprawa alimentów
  • ubieganie się o eksmisję małżonka ze wspólnego mieszkania

i inne jeszcze okoliczności.

Adwokat

Adwokat

Istotne kwestie.

Już przy konstruowaniu umowy pomiędzy adwokatem i klientem brane są pod uwagę ewentualne komplikacje i zasięg działalności prawnika. Jego praca i zakres obowiązków będzie odpowiednio większa, jeśli sprawa rozwodowa będzie wymagała rozstrzygnięć wielopoziomowych. Zanim udamy się do kancelarii adwokackiej dobrze jest ustalić i spisać sobie to, na czym nam zależy i co chcielibyśmy uzyskać. Oczywiście kancelaria adwokacka Zabrze dysponuje prawnikami, którzy przeprowadzą szczegółową rozmowę rozstrzygając jakie rozwiązania i kroki będą najlepsze dla konkretnego klienta. Adwokat jest od tego, aby przeprowadzić sprawnie cały proces sądowy i doprowadzić do korzystnego rozstrzygnięcia dla swojego klienta. Dlatego ważna jest jego umiejętność przekonywania, asertywność, skuteczność. Adwokaci to najczęściej osoby dobrze przygotowane do pracy psychologicznej z klientem; porozumienie to rzecz bardzo ważna. Dobry adwokat to gwarancja skutecznego przeprowadzenia sprawy.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments