Show wygrywa z talentem – wywiad z Haliną Frąckowiak cz.6

Show wygrywa z talentem – wywiad z Haliną Frąckowiak cz.6

Miała pani krótki romans z telewizją. W 2007 prowadziła pani program „Porozmawiaj z Haliną”, który był emitowany na antenie TVP Polonia. Czy wykorzystała w nim pani doświadczenie sceniczne?

Ten program był dla mnie szansą na zrobienie czegoś nowego i jednocześnie pozwalał mi wykorzystać moje wykształcenie psychologiczne. Prowadziłam w nim rozmowy z zaproszonymi gośćmi i telewidzami, którzy dzwonili w trakcie programu. „Porozmawiaj z Haliną” był okazją, żeby dzielić się z innymi interesującymi tematami, pokazywać muzykę i filmy, które mnie poruszyły. Prowadząc go bardzo wiele się nauczyłam.

Dlaczego program zniknął z anteny?

Halina Frąckowiak

Halina Frąckowiak

W pewnym momencie, po prawie roku prowadzenia programu, zaczęłam się zastanawiać co tak naprawdę chciałabym w życiu robić. Czy chcę śpiewać, pracować w telewizji, czy może zostać psychologiem. To był moment, kiedy trzeba było się określić i pójść konsekwentnie jedną drogą, bo nie można spełniać się we wszystkim, doba jest za krótka. Naturalnie wygrała muzyka i śpiew.

Co trzeba zrobić, żeby nagrać hity na miarę piosenek „Papierowy księżyc” czy „Mały elf”?

Żeby piosenka stała się hitem musi być skutecznie wypromowana, a to wymaga sporych nakładów finansowych. Przykładem niech będzie moja ostatnia płyta „Przystanek bez drogowskazu… Garaże gwiazd”. W USA pierwsze miejsca na listach przebojów zajmowały dwie piosenki z tej płyty. W Polsce te same utwory puszczane okazjonalnie nie mogą stać się hitem. To niestety za mało, bo żeby wypromować utwór trzeba często puszczać go w dużych, ogólnopolskich rozgłośniach takich jak RMF FM albo Radio Zet, a ich nie interesują artyści, którzy nie są w stanie zapłacić.

Czym jeszcze zaskoczy nas Halina Frąckowiak?

Jestem raczej krótkodystansowcem i realizuję swoje bieżące cele. Kiedy byłam na początku drogi artystycznej, nie planowałam, co osiągnę za pięć, czy dziesięć lat. Mogę powiedzieć, że spełniłam się artystycznie, ale także, że mam jeszcze mnóstwo pragnień. Nagrałam wiele pięknych piosenek, od lat cieszących się niesłabnącą popularnością. Co z tego, że dziś lansuje się wiele młodych piosenkarek, inwestuje się w ich twórczość i wygląd naprawdę wielkie pieniądze, kiedy ich piosenek za kilka lat nikt nie będzie pamiętał. Piszę słowa, wiersze i mam jeszcze marzenia, które wierzę, że się spełnią, np. na 40-lecie mojej pracy artystycznej chciałabym zebrać większość moich piosenek nagranych od czasów ABC do dziś i wydać je na nowo.

Magdalena Krocz, Daniel Wil

Spis treści

Cz.1 – http://jaskulke.com.pl/show-wygrywa-z-talentem-wywiad-z-halina-frackowiak-cz-1/
Cz.2 – http://jaskulke.com.pl/show-wygrywa-z-talentem-wywiad-z-halina-frackowiak-cz-2/
Cz.3 – http://jaskulke.com.pl/show-wygrywa-z-talentem-wywiad-z-halina-frackowiak-cz-3/
Cz.4 – http://jaskulke.com.pl/show-wygrywa-z-talentem-wywiad-z-halina-frackowiak-cz-4/
Cz.5 – http://jaskulke.com.pl/show-wygrywa-z-talentem-wywiad-z-halina-frackowiak-cz-5/
Cz.6 – http://jaskulke.com.pl/show-wygrywa-z-talentem-wywiad-z-halina-frackowiak-cz-6/

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments