Show wygrywa z talentem – wywiad z Haliną Frąckowiak cz.5

Show wygrywa z talentem – wywiad z Haliną Frąckowiak cz.5

Załatwianie spraw związanych z koncertami, programami radiowo – telewizyjnymi i wywiadami prasowymi. To oczywiście jest sprawą umowną i to jaką rolę będzie odgrywał menedżer, zależy w dużej mierze od tego, czego będzie od niego wymagał artysta.

Taka rola menedżera pojawiła się chyba dopiero na początku lat 90. Jak to wszystko wyglądało przed transformacją ustrojową?

Halina Frąckowiak

Halina Frąckowiak

Od początku mojej kariery była przy mnie osoba, która zajmowała się jej rozwojem. Trasy trwały po kilka miesięcy, ale nie musiałam martwić się o kostiumy, zespół, transport czy zakwaterowanie. Nie musiałam myśleć o pieniądzach na nagranie utworu, ani o to, czy później ktoś puści go w radiu. Radio było od tego, żeby nagrywać i pokazywać ludziom, co się dzieje. Jeżeli utwór był dobry, sam się bronił i ludzie chcieli go słuchać. Nie trzeba było wydawać olbrzymich pieniędzy na to, żeby rozgłośnia chciała go puszczać.

W 1976 roku Halina Frąckowiak została miss obiektywu na festiwalu w Opolu. Nie chciała pani wykorzystać jakoś atutu urody? Teraz wiele osób właśnie na urodzie opiera swoją karierę.

Nie chciałabym generalizować, ale młodzi ludzie dziś to zupełnie inne pokolenie. Kiedy zostałam miss obiektywu, nie myślałam o tym, co mogę zrobić z tym potencjałem i jak go wykorzystać. Naturalnie, dla każdej dziewczyny korona miss będzie wielką przyjemnością i dla mnie także było to miłe, ale nie na tym się skupiałam. Interesowało mnie ludzkie wewnętrzne, muzyka, śpiew. Nocą w zaciszu mojego domu czytałam poezję i malowałam.

 

Spis treści

Cz.1 – http://jaskulke.com.pl/show-wygrywa-z-talentem-wywiad-z-halina-frackowiak-cz-1/
Cz.2 – http://jaskulke.com.pl/show-wygrywa-z-talentem-wywiad-z-halina-frackowiak-cz-2/
Cz.3 – http://jaskulke.com.pl/show-wygrywa-z-talentem-wywiad-z-halina-frackowiak-cz-3/
Cz.4 – http://jaskulke.com.pl/show-wygrywa-z-talentem-wywiad-z-halina-frackowiak-cz-4/
Cz.5 – http://jaskulke.com.pl/show-wygrywa-z-talentem-wywiad-z-halina-frackowiak-cz-5/
Cz.6 – http://jaskulke.com.pl/show-wygrywa-z-talentem-wywiad-z-halina-frackowiak-cz-6/

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments