Show wygrywa z talentem – wywiad z Haliną Frąckowiak cz.4

Show wygrywa z talentem – wywiad z Haliną Frąckowiak cz.4

Koncerty na świeżym powietrzu wygrywają z koncertami w teatrach, salach czy domach kultury. Jak człowiek zobaczy artystę na otwartym koncercie, między kiełbaską z grilla a piwem w plastikowym kuflu, to już nie ma ochoty pójść i posłuchać go w teatrze.

Pani woli śpiewać w plenerze, czy na salach koncertowych?

Zdecydowanie wolę koncerty w sali, gdzie słuchacze mogą się skupić na tym, co artysta ma im do zaoferowania. Chociaż muszę przyznać, że moje ostatnie koncerty plenerowe również wspominam bardzo dobrze. Widzowie reagowali żywo i spontanicznie, doskonale znali teksty piosenek. Może ludzie są zwyczajnie głodni kultury, a te koncerty plenerowe to dla nich sposób, żeby skosztować jej choć odrobinkę? Moje występy to nie tylko piosenki. Często wplatam w nie poezję, czy motto, które mnie zainspirowało. Ludzie tego słuchają, chociaż są na powietrzu. Potrafią się skupić, chociaż warunki temu nie sprzyjają.

Halina Frąckowiak

Halina Frąckowiak

Śpiewa pani na koncertach organizowanych dla pracowników korporacji?

Tak, wiele razy. To jeszcze inny rodzaj spotkania z publicznością niż koncerty w salach i na świeżym powietrzu. Zdarza się, że widzowie nie wiedzą, kto jest zaproszonym artystą. Czasami sale są przygotowane do występu z ustawionymi krzesłami w rzędach, ale zdarza się również, że koncerty odbywają się w salach, w których są stoły, jest podana kolacja i alkohol. Panuje zupełnie inny nastrój i zdarza się, że ktoś jest rozproszony i rozmawia zamiast słuchać. Bardzo przeszkadza mi takie zachowanie. Wtedy schodzę ze sceny, podchodzę bliżej do takiej osoby i śpiewając patrzę się jej prosto w oczy. To działa… rozmowa ustaje. Nie zdarzyło mi się, żeby po czymś takim, ktoś dalej rozmawiał. Na szczęście nie muszę tej techniki zbyt często stosować, bo na ogół spotykam się z ludźmi, którzy chętnie słuchają mojej muzyki.

Niektórzy artyści nie przepadają za takimi występami. Twierdzą, ie na takich imprezach są przypadkowe osoby, które przychodzą na nie wyłącznie ze względu na swoich przełożonych. Pani też ma takie wrażenie?

Według mnie odbiór publiczności w dużej mierze zależy od tego, jaki jest program. Ważna jest także kultura słuchających. Jednak nadal uważam, że lepsze będą koncerty, podczas których publiczność zajmuje miejsca na widowni, a nie za stołami.

Jaką rolę odgrywa w pracy artysty menedżer?

Odgrywa wiele ról. Menedżer to osoba, która powinna przede wszystkim dbać o dobro artysty. Nie chodzi wyłącznie o koordynowanie terminów

 

Spis treści

Cz.1 – http://jaskulke.com.pl/show-wygrywa-z-talentem-wywiad-z-halina-frackowiak-cz-1/
Cz.2 – http://jaskulke.com.pl/show-wygrywa-z-talentem-wywiad-z-halina-frackowiak-cz-2/
Cz.3 – http://jaskulke.com.pl/show-wygrywa-z-talentem-wywiad-z-halina-frackowiak-cz-3/
Cz.4 – http://jaskulke.com.pl/show-wygrywa-z-talentem-wywiad-z-halina-frackowiak-cz-4/
Cz.5 – http://jaskulke.com.pl/show-wygrywa-z-talentem-wywiad-z-halina-frackowiak-cz-5/
Cz.6 – http://jaskulke.com.pl/show-wygrywa-z-talentem-wywiad-z-halina-frackowiak-cz-6/

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments