Show wygrywa z talentem – wywiad z Haliną Frąckowiak cz.3

Show wygrywa z talentem – wywiad z Haliną Frąckowiak cz.3

Pani też nie unikała skandali, wystarczy wspomnieć zamieszanie, jakie wywołał pani strój na festiwalu w Opolu w 1970 roku. Czy to był sposób na promocję pani twórczości? Czy przez to pytanie mam rozumieć, że wszystko, co jest kontrowersyjne jest skandalem? Mówiąc o skandalach miałam na myśli tworzenie historyjek, wzbudzanie sensacji wulgarnymi zachowaniami i celowe kreowanie wydarzeń. W tym jednak przypadku nie było moim celem urazić czyjegokolwiek wrażenia estetycznego… zwłaszcza, że uważałam ten kostium za wyraz piękna. Nie musiałam promować mojej twórczości w taki sposób, bo wówczas byłam już popularna i miałam na swoim koncie wiele utworów z pierwszych miejsc list przebojów. A o zbroi, bo tak nazywał się kostium, który zaprojektowała Barbara Hoff, mogę powiedzieć, że dla mnie była piękną kreacją na scenę. Poza tym, wtedy na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu otrzymałam nagrodę Polskiego Radia i Telewizji.

Jak wygląda przygotowanie koncertu od strony technicznej?

Halina Frąckowiak

Halina Frąckowiak

Rola organizatora koncertu ogranicza się dziś do zapewnienia miejsca do śpiewania, oświetlenia i aparatury nagłaśniającej. Niestety, wiele ciekawych projektów potyka się o ekonomię. Organizatorzy zazwyczaj liczą się z kosztami i za wszelką cenę starają się je ograniczać, dlatego np. otrzymuję propozycje, żeby na koncert przyjeżdżać z podkładem nagranym na płycie CD. Jednak ja wolę grać z własnym zespołem, z którym mogę, nie tylko perfekcyjnie zaśpiewać wszystkie piosenki, ale też pobawić się muzyką. Na szczęście tak też bywa i o to, aby takich koncertów było jak najwięcej dba mój menadżer.

Czy kryzys miał jakiś wpływ na warunki współpracy oferowane przez organizatorów koncertów?

Kryzys jest dobrą wymówką, żeby wytłumaczyć cięcie wydatków. Zastanawiam się, czy rzeczywiście jest on taki powszechny, czy raczej pozwala znaleźć wygodne wytłumaczenie dla naszego skąpstwa. Przecież mamy przykłady wspaniałych koncertów, podczas których wcale nie widać kryzysu. Znajdują się sponsorzy, którym zależy, żeby wszystko miało piękną oprawę i było świetnie przygotowane. Kryzys uwidocznił natomiast głębokie podziały, jakie są w naszym społeczeństwie. Jest grupa ludzi bardzo bogatych, którzy chodzą na koncerty i nie jest dla nich ważne ile kosztuje bilet. Są też ludzie ubodzy, spragnieni sztuki, którzy są szczęśliwi, że mogą przyjść na otwarty koncert, za który płaci miasto.

Spis treści

Cz.1 – http://jaskulke.com.pl/show-wygrywa-z-talentem-wywiad-z-halina-frackowiak-cz-1/
Cz.2 – http://jaskulke.com.pl/show-wygrywa-z-talentem-wywiad-z-halina-frackowiak-cz-2/
Cz.3 – http://jaskulke.com.pl/show-wygrywa-z-talentem-wywiad-z-halina-frackowiak-cz-3/
Cz.4 – http://jaskulke.com.pl/show-wygrywa-z-talentem-wywiad-z-halina-frackowiak-cz-4/
Cz.5 – http://jaskulke.com.pl/show-wygrywa-z-talentem-wywiad-z-halina-frackowiak-cz-5/
Cz.6 – http://jaskulke.com.pl/show-wygrywa-z-talentem-wywiad-z-halina-frackowiak-cz-6/

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments