Show wygrywa z talentem – wywiad z Haliną Frąckowiak cz.2

Show wygrywa z talentem – wywiad z Haliną Frąckowiak cz.2

W przypadkach wyjątkowych, czyli, np. gdy artysta był już bardzo ceniony i cieszył się ogromną popularnością u publiczności, która tłumnie przychodziła na jego koncerty, otrzymywał takie uprawnienia zaocznie.

Myśli pani, że urzędowa weryfikacja artystów powinna mieć miejsce również dziś?

Halina Frąckowiak

Halina Frąckowiak

Z pewnych względów taka weryfikacja mogłaby mieć sens…np. gdyby miało to mieć wpływ na ograniczenie wulgaryzmów padających dziś często ze sceny. Niektórzy artyści pozwalają sobie na tego typu niestosowne słowa zapominając o tym, jak potężny wpływ mają na swoich fanów. Oczywiście pojawia się na scenie wielu nie tylko utalentowanych, ale także kulturalnych młodych piosenkarzy Talent to podstawa, ale ponadto trzeba sporo czasu poświęcić na pracę, aby śpiewanie nie było przysłowiowym „śpiewać każdy może”…

Czym różnił się pani debiut od debiutu współczesnych wykonawców?

Wydaje mi się, że kiedyś debiut był bardziej jednoznaczny. Ktoś, kto wyróżniał się wśród innych charakterystyczną i nie spotykaną barwą głosu, stylem muzycznym i osobowością, ten miał szansę, by sobą zachwycić. Teraz debiutant to inwestycja, w którą angażuje się duże pieniądze. Nie oznacza to jednak, że od razu przyniesie zyski. Zdarza się, że jest to inwestycja nietrafiona, bo artysta promowany na siłę zwyczajnie nie odpowiada publiczności. W czasach, kiedy ja stawiałam swoje pierwsze kroki na scenie, nikt nie inwestował w artystów takich, jak dziś środków. Młody piosenkarz, aby być zauważonym i docenionym, musiał być inny niż pozostali. Nijakimi nikt się nie zainteresował.

Co decyduje o sukcesie artysty?

Uroda i ujmująca aparycja zawsze pomagały, jednakże niegdyś nie były jedyną, ani też podstawową wartością. Warto zauważyć też, że obecnie nad umiejętnościami przeważa promocja, a więc częstotliwość, z jaką piosenkarz pojawia się w mediach. Liczy się wygląd i słusznie, ale moim zdaniem powinien on być dopełnieniem wizerunku, natomiast piękne śpiewanie podstawą. Tymczasem proporcje te dzisiaj zostały zamienione. Artysta zyskuje rozgłos nie dlatego, że ma talent i cudownie śpiewa, ale ze względu na swoje skandale. Przykładem niestety jest nasza scena muzyczna.

Spis treści

Cz.1 – http://jaskulke.com.pl/show-wygrywa-z-talentem-wywiad-z-halina-frackowiak-cz-1/
Cz.2 – http://jaskulke.com.pl/show-wygrywa-z-talentem-wywiad-z-halina-frackowiak-cz-2/
Cz.3 – http://jaskulke.com.pl/show-wygrywa-z-talentem-wywiad-z-halina-frackowiak-cz-3/
Cz.4 – http://jaskulke.com.pl/show-wygrywa-z-talentem-wywiad-z-halina-frackowiak-cz-4/
Cz.5 – http://jaskulke.com.pl/show-wygrywa-z-talentem-wywiad-z-halina-frackowiak-cz-5/
Cz.6 – http://jaskulke.com.pl/show-wygrywa-z-talentem-wywiad-z-halina-frackowiak-cz-6/

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments