Prosto przed siebie – Bieg więźniów cz.2

Prosto przed siebie – Bieg więźniów cz.2

Tegoroczny bieg Krzysztof ukończył jako zwycięzca i nawet nie wyglądał na bardzo zmęczonego.

– Mam teraz 44 lata – powiedział na mecie – od 17 lat jestem za kratami. Przede mną jeszcze 7 lat odsiadki. Na wcześniejsze zwolnienie nie liczę. Poznałem różne zakłady: Potulice Poznań, itd. W więzieniu nigdy nie jest dobrze, ale już lepiej, bo tu, w Rawiczu, nauczyłem się biegać. W ciągu miesiąca robię średnio 250 km. Pobudka o 5 rano, o 6 zaczynam pracę w tutejszym warsztacie. Produkujemy bramy wjazdowe, składamy zamki. Praca do 14, potem obiad i bieganie. Zimą też, bez względu na pogodę Biegamy po spacerniaku albo po boisku, ale to ą ciasne pętle, około 100 metrów. Od tego biegania w jedną stronę wykrzywiają się stawy w nogach, więc biegamy w obie strony. Gdy pada deszcz lub śnieg, na ścieżce robi się błoto, buty się niszczą. Ale co robić? Trzeba biegać! A wie pan, jakie mam marzenie? Żeby kiedyś pobiec prosto przed siebie. Daleko, daleko. Po zwyczajnej, zielonej trawie…

JERZY GÓRSKI (ROCZNIK 1954) CZTERDZIEŚCI LAT TEMU TRAFIŁ DO WIĘZIENIA ZA NARKOMANIĘ. JEGO ORGANIZM BYŁ MAKSYMALNIE WYNISZCZONY, WAŻYŁ TYLKO 39 KG. W POTEM TRAFIŁ NA PRZYMUSOWY ODWYK.

W SZPITALU PSYCHIATRYCZNYM. GŁÓD PO ODSTAWIENIU NARKOTYKÓW „LECZONO” TAM PRZYWIĄZYWANIEM PASAMI DO ŁÓŻKA. BYŁY TEŻ INNE ZŁE I NIEBEZPIECZNE SYTUACJE. GÓRSKIEGO URATOWAŁA TERAPIA WE WROCŁAWSKIM „MONARZE”, KTÓRĄ ROZPOCZĄŁ JAKO TRZYDZIESTOLATEK.

OD 1990 ROKU 15 RAZY STARTOWAŁ W ZAWODACH TRIATLONOWYCH NA DYSTANSIE IRONMAN, PONAD 50 RAZY UKOŃCZYŁ BIEGI MARATOŃSKIE. W 1995 ROKU UKOŃCZYŁ ULTRAMAN TRIATLON NA HAWAJACH, KTÓRY UCHODZI ZA NAJTRUDNIEJSZĄ IMPREZĘ SPORTOWĄ ŚWIATA: 10 KM PŁYWANIA, 421 KM JAZDY ROWEREM 184 KM BIEGU.

OD 2001 ROKU JEST WŁAŚCICIELEM FIRMY „SPORT GÓRSKI”, ZAJMUJĄCEJ SIĘ ORGANIZACJĄ I OBSŁUGĄ ZAWODÓW SPORTOWYCH, M.IN. W ZAKŁADACH KARNYCH. TEGOROCZNY PÓŁMARATON JEST ÓSMĄ IMPREZĄ BIEGOWĄ ORGANIZOWANĄ PRZEZ JERZEGO GÓRSKIEGO W RAWICZU.

SPIS TREŚCI

Prosto przed siebie – Bieg więźniów cz.1

Prosto przed siebie – Bieg więźniów cz.2


http://jaskulke.com.pl/prosto-przed-siebie-bieg-wiezniow-cz-3/
http://jaskulke.com.pl/prosto-przed-siebie-bieg-wiezniow-cz-4/
http://jaskulke.com.pl/prosto-przed-siebie-bieg-wiezniow-cz-5/

Facebook Comments
1 comment

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments