Pellet – Kraków bez smogu

Pellet – Kraków bez smogu

Kraków od lat boryka się z problemem zanieczyszczonego powietrza. W okresie grzewczym zdarzają się dni, kiedy norma smogu jest przekroczona wielokrotnie. W trosce o środowisko warto więc wymienić piec starego typu na nowoczesne urządzenie grzewcze. Takie, w którym spala się paliwo ekologiczne. Dostępna jest cała masa tego typu rozwiązań. Kominki, kotły, piecyki.

Można liczyć na dofinansowanie od państwa, ponieważ pellet zalicza się do odnawialnych źródeł energii. Jest bardzo czysty. Odznacza się dużą kalorycznością. Gwarantuje tę samą wydajność, co gaz ziemny przy koszcie niższym o ok. 25%. Jego zaletą jest także to, że pozostawia jedynie niewielką ilość popiołu. Wykorzystywanie pelletu do ogrzewania, zapewnia więc wygodę i komfort.

Cena biopaliwa jeszcze spada. Z racji tego, że systematycznie staje się ono coraz bardziej popularne. Nie ma żadnych problemów z dostępnością. Zwykle sprzedawane są worki o masie 15 kg. To znacznie ułatwia zarówno transport, jak i załadunek do urządzenia grzewczego.

Jeśli chcemy szybko kupić pellet Kraków pełen jest sklepów wyspecjalizowanych w tym zakresie. Opał można nabywać na bieżąco, bądź od razu zaopatrzyć się w jego większą ilość. Wówczas można liczyć na korzystne rabaty. Pellet drzewny nie wchłania wilgoci ani nie ulega samozapłonowi. Może być więc przechowywany przez dowolny okres i nie straci swoich właściwości. Nie wymaga też szczególnych warunków przechowywania. Z powodzeniem można składować go w piwnicach, garażach, komórkach, a nawet na zewnątrz, pod wiatą czy zadaszeniem.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments