Nurkowanie rebreatherowe – jakie są najczęstsze wymagania wobec kursantów?

Nurkowanie rebreatherowe – jakie są najczęstsze wymagania wobec kursantów?

Nurkowanie rebreatherowe – jakie są najczęstsze wymagania wobec kursantów?

Macie zamiar zapisać się na kurs dotyczący nauki nurkowania na obiegu zamkniętym? Wiecie bowiem, że XCCR rebreather to sprzęt najwyższej możliwej jakości, który sprawia, że eksploracja terenu podwodnego jest dłuższa, bezpieczniejsza i może odbywać się głębiej niż do tej pory? Jakie są wymagania wobec kursantów? Czy każdy może zapisać się na szkolenie tego typu?

Dlaczego ludzie zapisują się na szkolenia?

Na początek warto dowiedzieć się, dlaczego kursy dotyczące nurkowania na obiegu zamkniętym są aktualnie takie popularne. Nie dzieje się to bez przyczyny. XCCR rebreather to w końcu sprzęt, który jest coraz częściej wybierany przez fanów takiego sposobu spędzania wolnego czasu. Wszystko dlatego, że posiada on między innymi kompaktową i ergonomiczną konstrukcję. Na uwagę zasługuje także innowacyjna elektronika, niezawodność oraz prostota w aspekcie użytkowania. Oczywiście, wszystkiego trzeba się nauczyć. Ludzie wiedzą jednak, że warto, ponieważ potem nurkowanie jest bardziej efektywne niż miało to miejsce wcześniej. W końcu można eksplorować tereny podwodne dłużej, głębiej i – co dla każdego powinno być kwestią priorytetową – bezpieczniej.

Jakie wymagania trzeba spełnić?

Niestety, nie każdy może zapisać się na taki kurs. Jakie są wymagania stawiane wobec zainteresowanych? Oczywiście, wszystko tak naprawdę zależy od podmiotu organizującego szkolenie. Niemniej jednak zazwyczaj trzeba być osobą pełnoletnią. Poza tym należy posiadać odpowiednie uprawnienia (jak choćby Advanced Nitrox Diver czy Extended Range itp.). Niekiedy użytkownicy muszą również przedstawić dokument, który zaświadcza, że wykonali do tej pory co najmniej 100 zalogowanych nurkowań. Co ze sprzętem? Tutaj także dużo zależy od rodzaju konkretnego kursu. W niektórych przypadkach na czas trwania szkolenia XCCR rebreather jest po prostu wypożyczany. Potem trzeba go oczywiście zwrócić. Są też jednak szkolenia, które wymagają zakupu takiego urządzenia przed rozpoczęciem nauki. Wtedy rzecz jasna finalna cena kursu będzie jednak mniejsza.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments