Nowoczesne lampy w stylu Loft i Bo – ho

Nowoczesne lampy w stylu Loft i Bo – ho

Nowoczesne lampy mają zróżnicowany układ wewnętrznego urządzenia. Niektóre lampy emitują światło, niektóre rozpraszają się pod pewnym kątem. Dlatego wykorzystują nowoczesne lampy do oświetlenia wnętrz na swój sposób. Jakie światło takie całe pomieszczenie, a niektóre lampy służą, jako podświetlenie dla pewnej części pokoju. Wiele osób poszukuje opraw w konkretnym stylu, aby współgrały one z aranżacją pomieszczenia. Obecnie popularne są oprawy oświetleniowe loft i bo – ho.

Nowoczesne lampy w stylu Loft

Lampy wewnętrzne

Lampy wewnętrzne

Szczególną uwagę należy zwrócić na lampy w stylu loft. W otwartych wnętrzach zajmują one przestrzeń i pełnią funkcję dekoracyjną. Ponieważ sufity w pomieszczeniach fabrycznych są wysokie, lampy w stylu loftowym mają zwykle łańcuch lub długie druty, w zależności od charakterystyki lampy. Jeśli pokój zostanie oświetlony lampą sufitową z wysokości kilku metrów, nie będzie miało to sensu. Dlatego źródło światła powinno być opuszczone bliżej do obszaru, który ma oświetlić, na przykład stół jadalny lub kanapa.

Bardzo wygodne jest używanie nowoczesnych lamp podłogowych. Lokalne oświetlenie jest koniecznością. Można je przenieść do wybranej strefy np. do czytania lub do komunikacji. Z założenia mogą one przypominać reflektory używane przez fotografów w studio, z odcieniami tkanin i drewnianą podstawą. Najważniejsza jest harmonijna atmosfera całego wnętrza i elementów.

Aby zapewnić dodatkowe oświetlenie oprócz lamp wiszących z metalowymi elementami, stosuje się reflektory obrotowe, instalując je na suficie, bezpośrednio na belkach lub ciągnąc systemy kabli między ścianami.

Nowoczesne lampy w stylu bo – ho

Wnętrze w stylu boho musi mieć własną charyzmę. Nic nie zwiększa zalet designu, tak jak dobrze dobrane oprawy oświetleniowe. Projekt oświetlenia pozwala właściwie postrzegać wnętrze i panującą w nim atmosferę. Filozofia stylu boho opiera się na ciepłym otaczającym oświetleniu. Warunkiem wstępnym jest to, że światła powinno być dużo, ale nie powinno być denerwujące ani zbyt jasne. Ważne jest podkreślenie wszystkich szczegółów wnętrza i nie przekształcanie przestrzeni twórczej w ciemne i przeładowane.

Dla stylu boho charakterystyczne są kute a zarazem nowoczesne lampy wiszące w duchu średniowiecza. Brązowy żyrandol w połączeniu z aksamitnymi i zwierzęcymi nadrukami wygląda bardzo naturalnie. Wielobarwne kryształowe żyrandole z różnorodnymi zawieszkami często znajdują się w tych wnętrzach.

Nowoczesne lampki ścienne bo – ho

Aby wnętrze wyglądało autentycznie i przytulnie, oświetlenie sufitowe jest połączone z kinkietami w stylu boho. Ich niezaprzeczalna zaleta to nie tylko wygląd, ale także funkcjonalność. Za pomocą nowoczesnych lamp ściennych można dodatkowo podkreślić różne strefy i akcenty miejsca, dzięki czemu wnętrze bohemy wygląda jeszcze bardziej atrakcyjnie.

Kinkiety ścienne w stylu boho są często wykonywane według szkiców lamp w orientalnym stylu. Motywy marokańskie są świetne, jako akcenty, ponieważ wyroby kute są uderzająco piękne. Aby stworzyć bajeczną atmosferę we wnętrzu pomogą lampki ścienne, wykonane z witraży. Podstawą do projektowania takich modeli często są arabskie latarnie.

Nowoczesne lampy podłogowe w stylu boho

Styl bo – ho nie jest kompletny bez zabytkowych lamp podłogowych. Ostatnio fascynacja antykami jest szczególnie ważna, dlatego lampy podłogowe z historią będą wspaniałym akcentem we wnętrzu. Lampa podłogowa Boho to przede wszystkim model z tekstylnym abażurem, który jest starannie ozdobiony frędzlami, warkoczami i haftem. Tak efektownie jest umieścić go w salonie obok marokańskiego skórzanego mebla. Takie przytulne małe rzeczy pozwalają odpocząć i uciec od zgiełku dnia codziennego.

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments