Nowe życie reflektorów

Nowe życie reflektorów

Nowe życie reflektorów 

Lampy samochodowe matowieją. Smutny fakt, ale ma on także pozytywny aspekt. Mianowicie, zmatowiałe reflektory można wyczyścić, by tchnąć w nie nowe życie. Wystarczy odrobina chęci, by pozbyć się brudu i ponownie rozświetlić drogę przed nami jasnym światłem. 

 

Dlaczego to ważne?

Każdy element w samochodzie z czasem się zużywa, ale mało który jest tak istotny, dla naszego bezpieczeństwa. Nie bez powodu za zmatowiałe reflektory możemy dostać mandat opiewający na kwotę nawet 500 złotych. Dobre oświetlenie drogi przed samochodem to klucz do bezpieczeństwa naszego oraz pieszych. Gdy więc światło ledwie przebija się przez warstwę wieloletniego kurzu i brudu, warto coś z tym zrobić. Dzięki temu nie tylko unikniemy mandatu i zwiększymy bezpieczeństwo na drodze, ale także dodamy świeżości i połysku naszemu samochodowi. 

 

Jak pozbyć się brudu z reflektorów?

Najprościej? Powierzając sprawę profesjonalistom. W dzisiejszych czasach wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. polerowanie reflektorów Kraków, by tchnąć w nasze światła nowe życie. Oczywiście możemy również spróbować wyczyścić je osobiście, ale efekt może być odrobinę mniej zadowalający.

 

Jak więc zrobić to samemu?

Dobrze jest zacząć od dokładnego umycia i odtłuszczenia reflektorów. Następnie będziemy musieli usunąć zarówno zmatowienia lampy, jak i fabryczną warstwę ochronną. Tę czynność najłatwiej wykonać przy pomocy papieru ściernego i sporej ilości wody. Pozostaje już tylko polerowanie, jednak po skończonej pracy warto również zadbać o nową warstwę ochronną dla reflektorów, aby w przyszłości rzadziej kłopotać się z ich konserwacją. 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments