Lampy ogrodowe – jak dobrać je do ogrodu?

Lampy ogrodowe – jak dobrać je do ogrodu?

Lampy ogrodowe to ważna część wyposażenia ogrodu. W dzień powinny znikać z naszego pola widzenia, wtapiać się w przestrzeń, a wieczorem i w nocy wydobywać światłem najpiękniejsze zakątki ogrodu. Ważną ich funkcją jest również doświetlenie drogi, zwłaszcza w dużych ogrodach o krętych alejkach prowadzących bezpośrednio do domu i drzwi wejściowych.

Jak kupować lampy do ogrodu? 

Lampy ogrodowe wyprzedaż najlepiej kupować w specjalistycznych sklepach i od sprawdzonych producentów. Tylko tam otrzyma się gwarancję, że są one bezpieczne dla użytkowników oraz dla środowiska. W ogrodach stosujemy oprawy zewnętrzne charakteryzującym się wysokim IP, minimum 44. Jeszcze wyższe IP bo 67 wybieramy dla lamp, które będą świecić pod wodą wodnych oczek i zbiorników. Pamiętajmy, że ogród to nie tylko rośliny, to również stała obecność wody i wilgoci.

Alejki ogrodu najlepiej oświetlić słupkami świecącymi. Im dłuższa alejka tym słupki powinny być wyższe. Rośliny na rabatach najlepiej podświetlać od dołu, w ten sposób otrzyma się interesujące światłocienie. Regulowane reflektorki pomogą wybrać najlepsze kąty i będą „rosnąć” razem z roślinami. W ten sposób można wybierać najciekawsze w danej chwili rośliny i światłem wydobywać je spośród pozostałych. Bardzo wygodne do tego celu są słupki solarne, które w każdej chwili można przenieść w inne miejsce i wykorzystać ich potencjał. Dzięki temu można dowolnie światłem zmieniać aranżację ogrodu i wciąż go odświeżać. Doskonały efekt osiąga się zawsze podświetlając wodne zbiorniki na zewnątrz i wewnątrz.

 

 

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments