Jak rozbić buty? Poznaj kilka skutecznych sposobów!

Jak rozbić buty? Poznaj kilka skutecznych sposobów!

Bardzo często po zakupie nowej pary butów zauważyć można, że w magiczny sposób się one zmniejszyły. Dotyczy to zarówno butów sportowych, jak i nieco bardziej eleganckich, wyjściowych. W takim przypadku bardzo często zastanawiamy się, czy powinniśmy je oddać, czy też próbować rozbić. Sytuacje takie często zdarzają się również kobietom w okresie wyprzedaży, kiedy to ostatnia para wymarzonych butów dostępna jest w rozmiarze mniejszym, niż nosimy. Jak należy rozbić skutecznie buty, aby nie zniszczyć ich struktury?

Metody rozbijana butów

Buty markowe

Buty markowe

Mokre skarpetki

To chyba najczęstsza i najskuteczniejsza metoda rozbijania butów. Skarpetki mogą być również założone w suchej postaci.Chodzi o to, aby nogi nie zostały podrażnione przez zbyt ciasne buty. Warto pamiętać, aby rozbijać buty stopniowo. Każdego dnia wystarczy pochodzić w nich 5-10 minut, aby ich struktura stopniowo się poszerzała. Z czasem buty zaczną mniej uwierać i staną się odpowiednie pod względem rozmiaru. Nogi warto zabezpieczyć również talkiem, aby nie powstały rany.

Preparaty rozciągające obuwie

Najbardziej odpowiedzialnym sposobem na rozciągniecie butów, jest zakup specjalnego preparatu, którego zastosowanie sprawia, że but się powiększa. Wystarczy popsikać nim boki buta i ego wnętrze. Często konieczne jest wykonanie kilku takich zabiegów. Jest to jednak najrozsądniejsza metoda w przypadku drogich , skórzanych butów, których zniszczenia najbardziej się obawiamy. Preparaty dostępne są w wielu sklepach obuwniczych lub w sklepach online.

Zamrażanie obuwia

Jeżeli jesteśmy posiadaczami obuwia wykonanego z gumy lub z innego materiału, który odporny jest na wodę, można rozciągnąć obuwie w nieco inny sposób. Wystarczy wlać do niewielkiego woreczka odrobinę wody i umieścić go w bucie. Tak przygotowany but wkładamy do zamrażalnika na kilka godzin. Po tym procesie worek wyciągamy i czekamy, aż buty powrócą do temperatury otoczenia.

Drewniane prawidło do rozciągania obuwia

Ten niewielki przyrząd doskonale sprawdzi się w przypadku chęci rozbicia butów, których nie należy moczyć. To niezwykle skuteczna metoda.

Strona https://atamanshop.pl/pl/3961-buty-markowe to prawdziwe bogactwo markowych butów, które poprawiają komfort chodzenia i pasują do wielu stylizacji. Dodatkowo nie wymagają rozciągania, gdyż dostępne są w wielu rozmiarach!

Koszulki patriotyczne: https://atamanshop.pl/pl/c/KOSZULKI-PATRIOTYCZNE/464

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments