Jak pozbyć się insektów w starym budynku?

Jak pozbyć się insektów w starym budynku?

Kupując starą nieruchomość, powinniśmy przewidzieć wszystkie związane z tym niedogodności. Oprócz stanu technicznego możemy napotkać inne problemy. Często są to tworzące się w wilgotnych miejscach skupiska grzybów i pleśni. W takich warunkach rozwijają się kolonie owadów mogących być zagrożeniem dla zdrowia.

Jak pozbyć się uciążliwego sąsiedztwa?

Niezależnie od przeznaczenia obiektu powinniśmy przed rozpoczęciem prac wykonać zabiegi mające na celu odkażenie pomieszczeń, aby pozbyć się owadów i innych szkodników. Właściciele nie zawsze mają takie możliwości, aby wykonać takie prace osobiści. Wiąże się to z użyciem agresywnych środków chemicznych. Może to powodować zagrożenie dla zdrowia i życia. Często są to związki trujące i nie mogą mieć z nimi kontaktu ludzie bez ubrań ochronnych.

dezynsekcja

dezynsekcja

Stad występuje potrzeba wynajęcia firmy, która będzie oferowała usługi w zwalczaniu owadów. Takie prace określa się pojęciem Dezynsekcja. Wrocław ma wiele takich zakładów, ponieważ wynika to ze specyfiku dużego miasta. Duża ilość starych budynków powoduje, że jest to częsty problem inwestorów.

Jak wyglądają prace?

Lokal przed czyszczeniem należy zabezpieczyć, aby nie mogło być kontaktu substancji z otoczeniem. Personel powinien posiadać ubrania ochronne i maski tlenowe. Po oczyszczeniu pomieszczenia rozpylone zostają środki owadobójcze. Następnie określony czas powinien być przeznaczony na kwarantannę. Po zakończeniu pierwszego etapu powinna być przeprowadzona kontrola stanu czystości, co wskaże na ewentualną potrzebę ponowienia zabiegów.

Takie działania ochronne powinni przeprowadzić wszyscy nowi inwestorzy. W szczególności osoby kupujące lokal dla działalności gastronomicznej i hotelowe. Proste zabiegi usuwające owady będą podnosiły poziom bezpieczeństwa higienicznego obiektu i pozwolą na przejście przez wszystkie procedury stosowane przez inspekcję sanitarną. Stąd potrzeba, aby wykonawcami byli profesjonaliści z doświadczeniem i wypracowanymi modelami działań. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko ponownej obecności insektów.
Rafał Pliszka

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments