Jak poprawić komfort życia ciężko chorej osobie na astmę?

Jak poprawić komfort życia ciężko chorej osobie na astmę?

Osoby chorujące na astmę oraz inne przewlekłe choroby płuc, mające utrudnione oddychanie, potrzebują specyficznego urządzenia poprawiającego oddech. Są to specjalne inhalatory, które podają lek bezpośrednio do płuc, dające natychmiastowy efekt poprawiający oddech chorego.

Medycyna wychodzi naprzeciw

Osoba, która boryka się z niewydolnością płuc i męczy ją silny kaszel z powodu astmy, musi przyjmować leki, które powodują rozszerzenie pęcherzyków płucnych, a tym samym przywrócić lżejszy oddech. Leki te podawane są za pomocą inhalatorów. Mogą to być proste ręczne urządzenia z aplikatorem leku w proszku oraz o wiele bardziej profesjonalne https://medyczny-rzeszow.pl/c/63/inhalatory-oraz-akcesoria.html, które aplikują lek w postaci mgiełki. Szybkie podanie leku łagodzi atak kaszlu i przywraca normalny oddech.

Podczas ataku kaszlu, który potrafi być bardzo silny, może zdarzyć się mimowolne popuszczenie moczu. Wówczas doskonałym sposobem jest profilaktyczne kładzenie na łóżko osoby leżącej specjalnych dobrze chłonnych jednorazowych materacyków. Podkłady higieniczne skutecznie ochronią powierzchnię łóżka przed przemoczeniem. Ich wkład jest zbudowany z granulek, które chłoną ciecz i zatrzymują ją w środku. Dzięki temu osoba chora nie odczuwa dyskomfortu oraz jest chroniona przed odparzeniami skóry.

Nie tylko dla osoby dorosłej

Dzieci również potrzebują inhalacji nie tylko borykające się z przewlekłymi chorobami płuc. Doskonale takie inhalatory zdadzą egzamin podczas ciężkiego przeziębienia. Inhalatory wytwarzają specyficzną parę, która nie parzy. Malec wdycha ją wraz z lekiem.

Inhalatory nadają się do inhalacji zarówno dla dorosłych, jak i dzieci oraz niemowląt. Ważne, by urządzenie do inhalacji miało certyfikaty, wówczas mamy pewność o ich wysokiej jakości. Certyfikaty zapewniają również o zastosowaniu do ich produkcji materiałów nieszkodliwych dla zdrowia dzieci i dorosłych.

Mając podręczny inhalator, możemy zabrać go w podróż, by mieć go zawsze pod ręką. Atak kaszlu może zdarzyć się w każdej sytuacji, całkiem nieprzewidywalnej, dlatego tak bardzo ważne jest, by się z nim nie rozstawać.

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments