Czym cechuje się dobrej jakości odzież militarna?

Czym cechuje się dobrej jakości odzież militarna?

Po pierwsze: materiał. To, co widnieje w popularnych sieciówkach pod nazwą „odzież militarna” nijak ma się do prawdziwej odzieży tego typu. Bez wątpienia wygląd moro nie świadczy o jej jakości. Odzież militarna wykonana jest z wysokiej klasy, wytrzymałego i odpornego na rozdarcia bądź przetarcia materiału. Szybkoschnąca tkanina sprosta każdym wymaganiom. Doskonale sprawdzi się zarówno w mieście jak i w terenie – w górach, w lesie, nad jeziorem czy nawet na pustyni. Przewiewna, a zarazem doskonale utrzymująca ciepło nadaje się na każdą porę roku. Warto nadmienić, że odzież militarna nie jest wykonana w całości z naturalnych materiałów. Zazwyczaj w jej składzie jest bawełna z domieszką czegoś sztucznego np. poliestru.

odzież militarna

odzież militarna

Po drugie: kieszenie. Kieszenie zawsze mają znaczenie, bo to od nich zależy, czy będziemy trzymać coś w rękach, czy też nie. W czasie dłuższych wycieczek poza miastem wolne dłonie do ¾ sukcesu. Przedzieranie się przez chaszcze czy wspinaczka z jedną wolną ręką są co najmniej nierozważne. Tak więc dobrej jakości odzież militarna posiada co najmniej osiem kieszeni – sześć standardowych, pakownych, aczkolwiek płaskich oraz dwie typu cargo. Kieszenie typu cargo są szczególnie pakowne. Bez większych trudności zmieścimy w nich odzienie na zmianę.

Po trzecie: ściągacze. Większość ludzi uważa, że „dyndające” przy spodniach czy kurtkach sznurki są wyłącznie ozdobą. Nic bardziej mylnego. Ściągacze nogawek, kieszeni typu cargo czy nawet pasa zwiększają funkcjonalność odzienia. Sznurki przy nogawkach zapobiegają styczności ciała z wodą, ziemią czy okoliczną roślinnością. Ściągacze przy kieszeniach sprawiają, że ich „wkład” pozostanie na miejscu nawet przy najintensywniejszym biegu. Sznur przy pasie nie służy jako pasek – sprawia, że możemy przymocować doń dodatkowy bagaż, którego nie chcemy trzymać w ręku.

Odzież militarna jest niezastąpiona nie tylko w terenie, ale również w mieście.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments